دندان در آوردن شیرخواران

دندان در آوردن شیرخواران
طبق تجربیات خودم به عنوان مادر سه طفل، ‏دندون درآوردن بچه ها میتونه با علائمی مثل بی اشتهایی، آبریزش دهان، بی‌قراری، دست در دهان کردن، بدخوابی، تب مختصر، اسهال خفیف، درد لاله گوش و... خودش را نشان دهد. علایم بیشتر مثل تب بالای ۳۸ یا اسهال شدید معمولا علت دیگری دارند. و بعضی بچه‌ها هیچ علامتی ندارند (خوش به حال مادرانشان!)
ادامه مطلب

طرز تهیه نخوداب مقوی و خوشمزه

طرز تهیه نخوداب مقوی و خوشمزه
یک لیوان نخود کرمانشاه را بیشتر از 24 ساعت در آب گرم یا ولرم بخیسانید و آب آن را حداقل سه بار عوض کنید. سپس با کمی گوشت بلدرچین یا کبک یا گوسفند) و آب روی شعله بگذارید.
ادامه مطلب

طول سرویکس (دهانه رحم) در بارداری

طول سرویکس (دهانه رحم) در بارداری
سرویکس، لوله‌ای باریک در پایین رحم و بالای واژن است. در مواقع غیر از بارداری، دهانۀ رحم اندکی باز می‌ماند تا اسپرم بتواند از واژن به رحم برود یا خون قاعدگی بتواند از رحم خارج شود. این قسمت از رحم در اواخر بارداری شما به تدریج شروع به نرم‌شدن، کوتاه‌شدن و گشادشدن می‌کند تا رحم برای زایمان طبیعی آماده شود.
ادامه مطلب

تقویت تخمدان و باروری در طب سنتی ایرانی

تقویت تخمدان و باروری در طب سنتی ایرانی
معمولا منظور از تنبلی تخمدان، سندروم یا بیماری تخمدان پلی کیستیک (Polyclinic Ovarian syndrome- PCO) است. بعضی از افراد هم به اشتباه وقتی دچار نامنظمی پریود می شوند این اصطلاح را به کار می برند. گاهی نامنظمی های قاعدگی دلایل دیگری دارد. معمولا وقتی شما به دلیل نامنظمی پریود به یک متخصص زایمان یا ماما مراجعه می کنید، بعد از شرح حال، آزمایش های هورمونی چک می شود تا اگر هورمون هایی مانند تیروئید، پرولاکتین و یا هورمون های یائسگی و... طبیعی نبودند درمان مناسب گذاشته شود. در تخمدان پلی کیستیک نیز ممکن است تعادل هورمون های مردانه و زنانه بر هم خورده باشد.
ادامه مطلب