طول سرویکس (دهانه رحم) در بارداری

طول سرویکس (دهانه رحم) در بارداری
سرویکس، لوله‌ای باریک در پایین رحم و بالای واژن است. در مواقع غیر از بارداری، دهانۀ رحم اندکی باز می‌ماند تا اسپرم بتواند از واژن به رحم برود یا خون قاعدگی بتواند از رحم خارج شود. این قسمت از رحم در اواخر بارداری شما به تدریج شروع به نرم‌شدن، کوتاه‌شدن و گشادشدن می‌کند تا رحم برای زایمان طبیعی آماده شود.
ادامه مطلب

تقویت تخمدان و باروری در طب سنتی ایرانی

تقویت تخمدان و باروری در طب سنتی ایرانی
معمولا منظور از تنبلی تخمدان، سندروم یا بیماری تخمدان پلی کیستیک (Polyclinic Ovarian syndrome- PCO) است. بعضی از افراد هم به اشتباه وقتی دچار نامنظمی پریود می شوند این اصطلاح را به کار می برند. گاهی نامنظمی های قاعدگی دلایل دیگری دارد. معمولا وقتی شما به دلیل نامنظمی پریود به یک متخصص زایمان یا ماما مراجعه می کنید، بعد از شرح حال، آزمایش های هورمونی چک می شود تا اگر هورمون هایی مانند تیروئید، پرولاکتین و یا هورمون های یائسگی و... طبیعی نبودند درمان مناسب گذاشته شود. در تخمدان پلی کیستیک نیز ممکن است تعادل هورمون های مردانه و زنانه بر هم خورده باشد.
ادامه مطلب

کاهش استرس یا اضطراب در دوران بارداری

کاهش استرس یا اضطراب در دوران بارداری
استرس بخشی از زندگی همه ماست، و همیشه هم چیز بدی نیست. نگرانی در مورد کودک و بارداری نشانه هایی از اشتیاق شما برای مادر خوب بودن است. شما شاید متوجه شده باشید که اضطراب حتی می تواند در بدن شما به صورت سردرد، اختلال خواب یا حتی پرخوری ظاهر شود. استرس های روزمره ای که شما خانم های باردار، آنها را تجربه می کنید، به طور معمول بر سلامت شما یا جنینتان تأثیر نمی گذارند، البته اگر بتوانید در آنها گیر نکنید و آنها را پشت سر بگذارید. شما باید مراقب استرس مزمن باشید، چرا که نه تنها بر سلامتتان تأثیر می گذارد، بلکه ممکن است باعث زایمان زودرس یا اختلال در رشد جنین شود.
ادامه مطلب

تعیین جنسیت قبل بارداری

تعیین جنسیت قبل بارداری
من در کلینیک با پدر و مادرهای زیادی سر و کار دارم که قصد بارداری دارند و دوست دارند که جنسیت فرزند حاصل از بارداری آینده خود را انتخاب کنند.     آیا طب سنتی ایرانی، توصیه هایی برای پسر یا دختردار شدن شما دارد؟ قبل از این که یکسری توصیه ها را به آنها بدهم، همیشه این موارد را گوشزد می کنم: 1.    اگر می خواهید جنسیت جنین خود …
ادامه مطلب